11.06.2024 r.

Międzyszkolny Konkurs dla Klas Przysposabiających do Pracy „Razem możemy więcej”.

Już za nami Międzyszkolny Konkurs dla Klas Przysposabiających do Pracy „Razem możemy więcej”, który po raz trzynasty w dniu 11 czerwca 2024 roku odbył się przy dużym wsparciu Starostwa Powiatowego w Chełmie – sponsora nagród. Celem imprezy było umożliwienie uczniom klas przysposabiających do pracy zaprezentowania własnych wiadomości i umiejętności oraz integrowanie środowiska uczniów i nauczycieli Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy. Podczas konkursu uczniowie wykonywali następujące zadania konkursowe: z zakresu prac biurowych (uzupełnianie druku nadania paczki), z zakresu ogrodnictwa (palikowanie roślin), z zakresu krawiectwa (ręczne zszywanie dwóch materiałów), z zakresu stolarki (łączenie elementów drewnianych).

Powołana komisja oceniła pracę trzyosobowych zespołów ze szkół z Krasnegostawu, Hrubieszowa i Dorohuska. Ostatecznie Powiatowy Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie zdobył I miejsce, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dorohusku wywalczył II-gie, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krasnymstawie uzyskał III miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody w formie małego sprzętu AGD, który przyczyni się do dalszego rozwoju praktycznych umiejętności uczniów.