Informujemy, że od września 2022 r. Powiat Chełmski realizuje Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, którego celem jest wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie.

Wiodącym Ośrodkiem Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczym na obszarze Powiatu Chełmskiego jest:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku,

Graniczna 1, 22-175 Dorohusk.

Zajęcia specjalistyczne, terapie będą prowadzone na terenie:

1. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku, Graniczna 1, 22-175 Dorohusk
  2. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pławanicach, Pławanice 75, 22-113 Kamień.

W ramach programu rządowego „Za życiem” zapewniamy wieloaspektowe wsparcie dla dzieci oraz rodziny dziecka po przez organizację zajęć i terapii specjalistycznych, organizację spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka/ prawnych opiekunów.

Proponowane zajęcia, terapie, spotkania i konsultacje to:

1. Zajęcia z dogoterapii,
  2. Zajęcia pedagogiczne dla dzieci z autyzmem,
  3. Zajęcia tyflopedagogiczne,
  4. Zajęcia AAC (Alternatywne Metody Komunikacji),
  5. Zajęcia z muzykoterapii,
  6. Zajęcia logopedyczne,
  7. Zajęcia neurologopedyczne,
  8. Terapia pedagogiczna,
  9. Zajęcia z psychologiem,
  10. Zajęcia integracja sensoryczna,
  11. Zajęcia TUS (Trening Umiejętności Społecznych),
  12. Zajęcia rehabilitacyjne,
  13. Zajęcia rehabilitacyjne z fizjoterapeutą,
  14. Terapia ręki,
  15. Zajęcia EEG Biofeedback,
  16. Terapia rodziny.

Aby dziecko mogło skorzystać ze specjalistycznego wsparcia należy złożyć wypełniony wniosek o terapię ze wskazaniem potrzeb dziecka do wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego programu rządowego „Za życiem” w Powiecie Chełmski tj. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku, ul. Graniczna 1, 22-175 Dorohusk, sekretariat pok. 13 parter, godz. 7.30 – 15.30.

Wniosek (PDF)

Wniosek (DOC)